Ana Sayfa / Manşet / AKTAY’’BENİ VİRÜS DEĞİL, BU DÜZENİNİZ ÖLDÜRÜR’’

AKTAY’’BENİ VİRÜS DEĞİL, BU DÜZENİNİZ ÖLDÜRÜR’’

CHP MERSİN İL BAŞKANI ADİL AKTAY ONUN İÇİN “BENİ VİRÜS DEĞİL, BU DÜZENİNİZ ÖLDÜRÜR” DİYOR EMEKÇİLER; ONUN İÇİN “NE EZEN NE EZİLEN, İNSANCA BİR DÜZEN

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Mezitli Belediyesinin, Korona salgını nedeniyle düşük katılımlı olacak biçimde planlayıp düzenlediği 1 Mayıs etkinliğine katıldı. Bir grup Mezitli Belediyesi işçisinin yanısıra, PM üyesi, Milletvekilleri Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın ve İlçe yöneticileri ile, İl ve İlçe kadın ve gençlik kolları yöneticilerinin ve bazı partililerimizin katıldı.

 

CHP İl Başkanı Adil Aktay’ın, 1 Mayıs Emek ve Demokrasi Günü  dolayısıyla yaptığı konuşmada Bu salgın günlerinde bir kez daha gördük ki dünya işçinin, emekçinin omuzları üzerinde yükseliyor.  Hayatın yükünü en çok, emeğiyle çalışıp üretenler taşıyor.

Ancak her fırsatta hakları kısıtlananlar, çalışma koşulları zorlaştırılanlar yine çalışanlar oluyor. Rant yaratıp yandaş beslemeye dayalı politikalarıyla yalnızca işsizlik ve yoksulluk üretenler tüm krizlerin bedelini emeğiyle geçinenlere ödetiyor.

Onun için “Beni virüs değil, bu düzeniniz öldürür” diyor emekçiler; onun için “Ne ezen ne ezilen, insanca bir düzen” istiyor. 

Elbette bu böyle gitmeyecek ve emeğin hak ettiği saygıyı gördüğü, değerinin bilindiği bir Türkiye’ye hep birlikte kavuşacağız.

Bu inançla, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, 1 Mayıs 1977 katliamı başta olmak üzere, emek ve demokrasi mücadelesinde can veren, iş cinayetlerinde hayatını kaybeden tüm işçi kardeşlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE   3,5 MİLYONDAN FAZLA SURİYELİ İLE DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir