Ana Sayfa / Manşet / 1 MAYIS BARIŞ, DEMOKRASİ VE GEIECEK İÇİN MÜCADEIE GÜNÜDÜR

1 MAYIS BARIŞ, DEMOKRASİ VE GEIECEK İÇİN MÜCADEIE GÜNÜDÜR

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT EN YÜCE DEĞER OLAN EMEĞİN, ALIN TERİNİN, ÜRETEREK ÇALIŞMANIN GÜCÜNÜN KUTLANDIĞI BU GÜNDE TÜM İŞÇİLERİMİZİN VE EMEKÇİLERİMİZİN 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI KUTLARIM.

Başkan Coşkunfırat Emekçilerin alın teri ve kanlarıyla tarihe yazılan “1 Mayıs”, yüzyıllardır süren emek mücadelesinin simgesidir. İnsan emeği sürekli sömürülmeye çalışılırken, sömürüye karşı direnenlerin onurlu mücadelesi tarihe kazınmıştır.

Dünyada ve ülkemizde devam eden emek sömürüsüne karşı tarlada, fabrikada, hastanede ve daha birçok alanda mücadelesini sürdüren emekçi sınıfı daha adil, daha eşit şartlar içinde yaşamasıdır.

Coşkunfırat Yüce Atatürk’ün dedigi gibi “HER FABRİKA BİR KALEDİR” sözünden hareketle ekonominin kalelerinin düşmemesi, fabrika bacalarının tütmesi, sanayide makinelerin işlemesi, tarlada traktörlerin çalışması ve yüzlerin gülmesi için daha çok çalışacağımız ve daha adil paylaşacağımız günlere ulaşmak dileklerimle1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenIi bir geIecek için mücadeIe günüdür. Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta tüm işçi kardeşlerimizi kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GAZİANTEP’TE KORKUTAN ARTIŞ

GAZİANTEP’TE KORKUTAN ARTIŞ! İSTANBUL İLE YARIŞIYOR TÜM ÜLKEDE KORONAVİRÜS VAKA SAYISINDA DÜŞÜŞ YAŞANIRKEN GAZİANTEP’TE SALGINA ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir