Ana Sayfa / Eğitim / VİCDANI HÜR NESİLLER YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ’’

VİCDANI HÜR NESİLLER YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ’’

 VİCDANI HÜR NESİLLER YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ’’

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA YAYIMLADIĞI MESAJINDA YAZIK Kİ, MECLİS’İN YETKİLERİNİN ZAYIFLADIĞI BİR DÖNEMDE KUTLUYORUZ.

Başkan Coşkunfırat Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde Kurtuluş Savaşı sırasında açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, millet egemenliğinin ve ulusumuzun bağımsız ve özgür yaşama iradesinin sembolüdür.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’inci yıldönümünü ne yazık ki, Meclis’in yetkilerinin kısıtlandığı, gücünün zayıflatıldığı bir dönemde kutluyoruz.

Başkan Coşkunfırat Çocuklarımıza çağdaş medeniyet seviyesinin üstünde bir yaşam sürecek bağımsız, güçlü bir ülke bırakmak hepimizin temel görevidir.

Ne yazık ki çocuklarımızın dörtte biri yoksulluk içerisinde yaşıyor, çalışmak zorunda bırakılan çocuk sayısı giderek artıyor. Okula devam eden kız çocuklarımızın sayısı azalıyor. Yoksul aile çocukları, din ticareti yapan vakıfların yurtlarında tacize maruz bırakılıyor.

Çocuklarımızı korumak, eğitim olanaklarını geliştirmek, daha iyi iş ve yaşam olanakları sunmak, Büyük Atatürk’ün deyimiyle fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek zorundayız.

Coşkunfırat Bu duygu ve düşüncelerle, çocuklarına daha iyi bir Türkiye bırakmak için çalışan, yüreği adaletten, özgürlükten, eşitlikten yana atan herkese sevgilerimi sunuyor;

Meclisimizin açılmasına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygı, şükran ve minnetle anıyorum.

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE   3,5 MİLYONDAN FAZLA SURİYELİ İLE DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir