Ana Sayfa / Kültür/Sanat / MEZİTLİ’DE SANAT ÇARŞISI AÇILDI

MEZİTLİ’DE SANAT ÇARŞISI AÇILDI

MERSİN’İN YENİ ÇEKİM MERKEZİ OLMASI PLANLANAN MEZİTLİ BELEDİYESİ SANAT ÇARŞISI AÇILDI. BAŞKAN TARHANYAŞI HER NE OLURSA OLSUN İNSANLARIMIZ ÜRETİYOR, ÇALIŞIYOR, SANAT YAPIYOR. BURASI DA ÜRETEN İNSANLARIMIZ İÇİN OLUŞTURDUĞUMUZ MEKANLARDAN BİRİSİ.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılışta konuşan Başkan Tarhan, “Mezitlili kadınlar çok farklı. Bu farklılıklarını tüm dünyada gösterdiler. Çin’de ödül alırken jüri ödülümüzü açıklarken, ‘Burası dev şehirler arasında küçük bir ilçe ama yüreği büyük kadınlar var’ demişti. Yani küçük ilçenin yüreği büyük kadınları her yerde seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Mezitli; herkesin bir şeylerle uğraştığı bir kent. Yaşı her ne olursa olsun insanlarımız üretiyor, çalışıyor, sanat yapıyor. Burası da üreten insanlarımız için oluşturduğumuz mekanlardan birisi. Burayı imal ederken Türkiye’de örneği olmayan bir biçimde atıl konteynerleri değerlendirdik. Kendi ürettikleri, el ürünlerini burada değerlendirecekler. Ben başarılı olacaklarına inanıyorum” dedi.

Siyasette, evde, yaşamda kadın ve erkeğin eşit olduğuna vurgu yapan Alpay Antmen de “Kadın ve erkek eşit bireyler oluncaya kadar mücadelemizi sürdürmemiz gerekiyor. Kadına şiddete sıfır tolerans olmalı ve çocuk yaştaki evliliklere asla izin vermemeliyiz. Çünkü kadın varsa, kadın emeği varsa, yuva da oluyor, başarı da oluyor diye konuştu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 28 dükkanın yer aldığı sanat çarşısında kısa süreli izdihamlar da yaşandı.Tamamı atıl durumda bulunan konteynerlerden oluşan, Mezitli Belediyesi çalışanlarının özel tasarımı olan çarşıda hediyelik el yapımı ürünler, sanatsal tasarımlar, çok farklı damak tatları Mersinlilerle ve dışarıdan gelen misafirlerle gün aşırı buluşacak. –

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE   3,5 MİLYONDAN FAZLA SURİYELİ İLE DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir