Ana Sayfa / Manşet / AKTAY: ‘‘AK PARTİLİ’NİN DE, HDP’LİNİN DE OYUNA TALİBİZ’

AKTAY: ‘‘AK PARTİLİ’NİN DE, HDP’LİNİN DE OYUNA TALİBİZ’

(ÜLKEMAJANS)

CHP MERSİN İL BAŞKANI ADİL AKTAY, YAKLAŞAN 31 MART YEREL SEÇİMLERİNE İLİŞKİN CANLI YAYINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU. HEM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ HEM DE İLÇE BELEDİYELERİNİ KAZANMAK ÜZERE DAHA GÜÇLÜ BİR ÇALIŞMAYA HAZIRLANDIKLARINI VURGULAYAN AKTAY, “EKONOMİYİ CANLANDIRMAYA GELİYORUZ” DEDİ.

CHP İl Başkanı Adil Aktay, Kanal 33’te canlı yayınlanan Günebakış programında Duygu Canovalı’nın sorulanı yanıtladı. 19 Şubat’a kadar aday belirleme süreci nedeniyle yoğun bir mesai içinde olduğunu anlatan Aktay, “19 Şubat’a kadar seçime hazırlık açısından yapılacak çok şey var. Ondan sonra hep birlikte daha çok sokakta olacağız. Aday adaylarımızla birlikte örgütlerimiz yansıtacak o canlılığı” dedi. Bu süreçte fırsat buldukça partisinin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in programlarına katıldığını, 19 Şubat’tan sonra daha yoğun bir şekilde Seçer’le birlikte olacağını belirten Aktay, “Bizim inancımız, umudumuz, CHP’nin önce büyükşehir belediye başkanlığını kazanması. Bu bizim idealimizdir. Bu ideal neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. İkincisi mümkün olduğunca çok ilçede belediye başkanlığını kazanmak. Bu hedefi koyduk önümüze” diye konuştu.

SANDIK GÜVENLİĞİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Sandık güvenliği konusunda da gerekli görevlendirme ve hazırlıkların yapıldığını belirten CHP İl Başkanı Adil Aktay, bu konuda eğitimlerin planlandığını, 1 Şubat günü başlayacağını aktardı.

Aktay, aday belirleme sürecinin büyük oranda geride kaldığını, açıklanmayan ilçe adaylarının da büyük ihtimalle 2 Şubat’ta gerçekleşecek PM toplantıda belirleneceğini söyledi. Bundan sonra il ve ilçe örgütleriyle adaylar ve aday adaylarının el ele vererek daha güçlü bir çalışmaya başlatacağını belirten Aktay, “Şu anda tek amacım var CHP’nin içindeki birlik beraberliği sağlamak, varsa kırgınlıkları gidermek, bir araya getirmek ve hedefe kilitlemek. Hedef nedir? CHP’nin yerelde, büyükşehir ve ilçelerde iktidara gelmesi, iktidara geldikten sonra da halkçı belediyecilik kriterlerine göre bu kentin yönetilmesidir. Biz kişisel bir kavga içinde değiliz” ifadelerini kullandı.

‘AK PARTİLİ’NİN DE, HDP’LİNİN DE OYUNA TALİBİZ’

HDP’nin Mersin’de aday çıkarmayacağı yönündeki haberleri de değerlendiren Aktay, şunları söyledi: “Öcüleştirme, bu demokrasiye, Mersin’e ve Türkiye’ye yapılan en büyük kötülüktür. Biz ayrı gözle bakmıyoruz. Biz birleştirmeye çalışıyoruz CHP olarak. Ama maalesef hem çıkış şekli hem sonraki söylemleriyle AKP ve MHP (Cumhur İttifakı), Türkiye’yi kutuplaştırmaya çalışıyor. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Hangi renkten olursa olsun herkes kardeştir. Biz hepsinin oyuna talibiz. HDP’li seçmenin de, İYİ Partili seçmenin de, SP’li seçmenin de, MHP’nin de, AK Partili seçmenin de, diğer partilere oy veren seçmenin de… Amacımız, Türkiye’de yoğun bir şekilde yaşanan ekonomik krizde yerel yönetim anlayışımızla ve projemizle Mersin’e nefes aldırmak. Biz buna odaklandık.”

 

‘EKONOMİYİ CANLANDIRMAYA GELİYORUZ’

CHP İl Başkanı Adil Aktay, insana ve doğaya saygılı, kentin ekonomisini canlandıracak projelerle seçmenin karşısına çıkacaklarını belirterek, “Maalesef şu ana kadar Mersin’de hayata geçirilen belediyecilik anlayışında en büyük sorun, ekonominin esas alınmamasıdır. Ekonomiyi canlandırırsanız bir çok sorun çözülür. İşsizlik çözülür; huzur, güven gelir. Buna katkı sağlayacağız. Genel anlamda anlayışımız bu. Bunun dışında elbette klasik belediyecilik hizmetlerine yönelik projeler hazırlanıyor. Bir İzmir örneği var, Seferihisar örneği var, Nilüfer Belediyesi örneği var. Bu bizim halkçı belediyecilik anlayışımız. Bu belediyecilik anlayışının Mersin’de hayata geçmesi amacımız. Elbette seçmen huzuru, refahı seçer. Martın sonu bahar” dedi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TÜRKİYE’DEKİ ÖLÜ SAYISINDA CİDDİ DÜŞÜŞ

TÜRKİYE’DEKİ ÖLÜ SAYISINDA CİDDİ DÜŞÜŞ TÜRKİYE’DE SON BİR GÜNDE ÖLENLERİN SAYISI 18 OLARAK AÇIKLANDI. Sağlık ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir