Ana Sayfa / Manşet / SEÇER’’ÜRETİCİ DE, TÜKETİCİ DE MAĞDUR’’

SEÇER’’ÜRETİCİ DE, TÜKETİCİ DE MAĞDUR’’

(ÜLKEM AJANS)

TARSUS YAŞ MEYVE SEBZE HALİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNAN CHP MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VAHAP SEÇER, DOĞAL AFETLER NEDENİYLE HALE GİREN ÜRÜNDE AZALMA OLDUĞUNU BELİRTEREK, “AFETLER NEDENİYLE ÜRÜN KALMADI, FİYATLAR ALDI BAŞINI GİTTİ. BURADA HEM ÜRETİCİ MAĞDUR HEM TÜKETİCİ MAĞDUR” DEDİ.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Türkiye’nin yaş meyve sebze ihtiyacını karşılayan 3 büyük halden biri olan Tarsus Yaş Meyve ve Sebze Hali’nde incelemelerde bulundu.

Haldeki tüm komisyoncu dükkanlarını tek tek gezerek işletmecilerle görüşen Vahap Seçer, yaş meyve sebze arzı ve fiyatları hakkında bilgi aldı. Seçer, ürününü satmak üzere hale gelen çiftçilerle ve halde çalışan işçilerle de sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Hal gezisinin ardından bir açıklama yapan Vahap Seçer,  “Bu meslek grubunu gayet iyi tanıyorum ve sorunlarını da biliyorum. Bu yıl meyve sebze açısından istikrarsız bir yıl. Bölgemizde önemli afetler yaşandı. Bunun da tarım alanlarındaki tahribatı büyük oldu. Üreticiler büyük zarar yaşadı. Bunun yarattığı şöyle bir durum var: Bir yandan tarım ürünleri zarar gördü, büyük bir kayıp var, üreticilerin zararı var. Diğer taraftan ürün olmadığı için fiyatlar aldı başını gitti, tüketici de mağdur oldu. İstikrar yok, sıkıntı var” dedi.

 

 

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GAZİANTEP’TE KORKUTAN ARTIŞ

GAZİANTEP’TE KORKUTAN ARTIŞ! İSTANBUL İLE YARIŞIYOR TÜM ÜLKEDE KORONAVİRÜS VAKA SAYISINDA DÜŞÜŞ YAŞANIRKEN GAZİANTEP’TE SALGINA ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir