Ana Sayfa / Manşet / BAŞKAN” SEÇER HATA YAPARIM, YANLIŞ YAPMAM”

BAŞKAN” SEÇER HATA YAPARIM, YANLIŞ YAPMAM”

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER HATA YAPARIM, YANLIŞ YAPMAM. MAAŞININ HAKKINI VERMEYEN BENİM PARTİLİM DE OLSA, BABAMIN OĞLU DA OLSA KUSURA BAKMASIN” DEDİ.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Meclis toplantısında, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ndeki işten çıkarmalara ilişkin çıkan tartışmada konuşan Başkan Seçer, “Hata yaparım, yanlış yapmam” diyerek işten çıkarmalarda kimseye bir yanlışlık yapılmadığını savundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1. Birleşimi Toplantısı Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Toplantının ana gündemine işten çıkarmalar konusu damga vurdu. Cumhur İttifakı tarafından işten çıkarmalara ilişkin yapılan açıklamalara CHP’li meclis üyelerinden de cevaplar geldi. Konuya açıklama getiren Başkan Seçer, işten çıkarmalarla ilgili haksız bir uygulamanın söz konusu olmadığını savunarak, “Hata yaparım, yanlış yapmam. Maaşının hakkını vermeyen benim partilim de olsa, babamın oğlu da olsa kusura bakmasın” dedi.

“YAKLAŞIK 200 PERSONELLE YOLLARIMIZI AYIRDIK”

Yapılan tartışmalardan rahatsız olmadığını dile getiren Başkan Seçer, “Bu tartışmalardan rahatsız değilim. Oldukça doğal. Demokrasilerde böyle oluyor zaten. Sayın Gültek söyledi: ‘Vicdanımızın sesini dinleyelim.’ İnanın akşam eve vardığımda kafayı koyup hemen yatıyorum. Vicdanım da rahat. Hata yapabilirim, yanlış yapmam. Kuluz biz. Yanlıştan da döneriz. Bu bir erdemdir. Biz yönetime gelir gelmez, son 6 ayda işe giren bütün personellerle yollarımızı ayırdık. Burda hiçbir parti ayrımı yapmaksızın yaptık. Neden? Ben siyasi etik gereği, bakın önemli bir şey söyleyeceğim: Allah ömür verir, tekrar partim beni aday yapar, 2024 seçimlerinden 6 ay önce dramatik bir rakamlı  eleman alırsam eğer, gelin karşıma dikilin. Bunu ahlaki bulmam. Zorunlu 3-5 kişi ihtiyaçtan alırsın. Ben işten çıkartılanları söylüyorum: Toplamda 110 kişi MESKİ’den, yaklaşık 80 civarında da Büyükşehir’den personelle yollarımızı ayırdık” dedi.

“BUNA VİCDAN RAZI OLMAZ”

İşten çıkarmalarda bir art niyetleri olmuş olsa,  bin elemanın birden işine son verebileceklerini kaydeden Seçer, “Niye böyle yapıyorum? Çünkü samimiyim. Diyorum ki, bir sürü çalışan var, işe gelmeden maaaş alan… Bir sürü çalışır gibi görünen, maaş alan personel var. Buna vicdan razı olmaz. Biz tespitler yaparak süzgeçlerden geçiriyoruz. Biz yaptık oldu bittiye getirmek istemiyoruz. Bunu siyasi polemik meselesi yapmayın. Bakın ggeçen nahoş bir olay oldu. Geldiler Kültür Aş’de taşkınlık çıkardılar. Kendini bilmez insanlar. :Hangi gerekçe ile olursa olsun. İşten çıkarmak, bir devlet kurumunu taciz etmek, gidip oradaki insanlara darp etmeye gerekçe olabilir mi? Bu medeniyet mi? Bu vandallık… Kınıyorum da…  Hepimiz kanun, nizam çerçevesinde hareket ediyoruz. Maaşının hakkını vermeyen benim partilim de olsa, babamın oğlu da olsa kusura bakmasın” ifadelerini kullandı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

BABASINI ÖLDÜREN EVLAT TUTUKLANDI.

TARSUS’TA AİLE İÇİ KAVGADA BABASINI SİLAHLA ÖLDÜREN ŞAHIS TUTUKLANDI. Gazipaşa Mahallesi 1927 Sokak’ta meydana gelen ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir