Ana Sayfa / Manşet / ABF İNANÇ KURULU ÜYESİ YALINCAKOĞLU: KILAVUZ ISTİFA ETMELİ

ABF İNANÇ KURULU ÜYESİ YALINCAKOĞLU: KILAVUZ ISTİFA ETMELİ

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ’IN MERSİN CEMEVİ’Nİ ZİYARET ETMESİNE BİR TEPKİ DE ALEVİ BEKTAŞİ İNANÇ KURULU ÜYESİ SEVİM YALINCAKOĞLU’NDAN GELDİ. YALINCAKOĞLU, “DİYANET İŞLERİ BAŞKANI’NA BÖYLESİ HÜRMET ETMEYİ GÖNLÜNE SIĞDIRAN BİR KİŞİNİN ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU İNANÇ KURULU BAŞKANI OLMASINI UYGUN BULMUYORUM” DEDİ.

Alevi Bektaşi Federasyonu İnanç Kurulu Üyesi Sevim Yalıncakoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Mersin Cemevi’ni ziyaret etmesine tepki gösterdi.

Yalıcakoğlu, uzun yıllardır Alevi mücadelesi yürüttüğünü ve bu süreçte en olmazsa olmazının Alevilerin taleplerine aykırı bir adım atmamamak olduğunun altını çizdi.

Yalıncakoğlu, en vazgeçilmez talebinin Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kaldırılması olduğuna dikkat çekerek, “Bu talebimden katha vazgeçmem. Çünkü DİB ile Muaviye arasında zerre fark yoktur. DİB Başkanı’nın bizim cemevimizde hürmetle ağırlanması darı dünyada gönlüme en ağır gelen şey olmuştur” dedi.

“CEMEVLERİNDE AĞIRLAMA KONUSUNDA EPEY HATALAR YAPTIK”

Ezelden beridir cemevlerinde ağırlama konusunda hatalar yapıldığına dikkat çeken Yalıncakoğlu, “Böylesinin akla, yüreğe sığacak bir tarafı yok” diyerek tepki gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanı’na böylesi hürmet etmeyi gönlüne sığdıran bir kişinin Alevi Bektaşi İnanç Kurulu Başkanı olmasını uygun bulmadığını kaydeden Sevim Yalıncakoğlu, Hasan Kılavuz’u kendisini dara çekip ABF İnanç Kurulu’ndan istifa etmeye çağırdı ve Alevi Bektaşi İnanç Kurulu’nun ise en kısa zamanda olağanüstü genel kurula gitmesi gerektiğini söyledi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

BABASINI ÖLDÜREN EVLAT TUTUKLANDI.

TARSUS’TA AİLE İÇİ KAVGADA BABASINI SİLAHLA ÖLDÜREN ŞAHIS TUTUKLANDI. Gazipaşa Mahallesi 1927 Sokak’ta meydana gelen ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir